Ewa Grzędaadwokat

Prowadzi Kancelarię Adwokacką w Krakowie.

 

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa karnego, w szczególności w zakresie prawa karnego gospodarczego, skarbowego oraz przestępstw przeciwko mieniu. Posiada również szerokie doświadczenie w dziedzinie prawa cywilnego (zwłaszcza prawa rodzinnego oraz spadkowego) oraz prawa autorskiego.

 

Członek Krakowskiej Izby Adwokackiej. W 2013 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w gronie dwudziestu najlepszych studentów, broniąc pracę magisterską pod kierunkiem Prof. dra hab. Piotra Kardasa. Aktualnie w trakcie przygotowywania pracy doktorskiej zatytułowanej „Czynnik psychiczny w strukturze okoliczności wyłączających bezprawność”.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach adwokackich, m.in. w Kancelarii Adwokackiej Adwokata Andrzeja Pateli, gdzie zdobywała praktyczne umiejętności wykonywania zawodu adwokata.

 

Autorka wielu publikacji naukowych z zakresu prawa i procesu karnego. Prezentowała wystąpienia podczas licznych konferencji naukowych o randze ogólnopolskiej.

 

W 2014 r. zdobywczyni drużynowo II miejsca w lidze aplikantów adwokackich w ogólnopolskim konkursie Moot Court – Turniej Sądowy Konstytucyjnych Praw i Wolności, organizowanym przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod patronatem Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Naczelnej Rady Adwokackiej.

 

Posługuje się językiem angielskim.

PUBLIKACJE

 

 

Ewa Grzęda Kancelaria Adwokacka
ul. Zamoyskiego 81/5, 30-519 Kraków
NIP: 715 – 190 – 36 – 14
KLAUZULA INFORMACYJNA