Michał Olszowskiadwokat

Prowadzi Kancelarię Adwokacką w Krakowie.

 

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa karnego, prawa cywilnego, prawa autorskiego i prawa bankowego, jak również w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych, w szczególności na rynku usług medycznych. Współautor pozwów indywidualnych przeciwko Bankom, w tym w szczególności w zakresie kredytów denominowanych i indeksowanych do waluty obcej CHF, tzw. kredytów frankowych.

 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2012 r. obronił pracę magisterską w Katedrze Prawa Karnego Materialnego, pt. „Przestępstwo spowodowania wypadku w komunikacji i jego skutek w świetle zasad opiniowania sądowo – lekarskiego”.

 

Ukończył kurs: „Szkoła Prawa Amerykańskiego”, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wydział Prawa i Administracji oraz The Catholic University of America, Columbus School of Law w Waszyngtonie.

 

Członek Krakowskiej Izby Adwokackiej. W latach 2013 – 2015 odbył aplikację adwokacką, a po jej zakończeniu złożył egzamin adwokacki.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanej krakowskiej Kancelarii Adwokackiej, gdzie nabywał praktycznych umiejętności wykonywania zawodu, występując przed sądami i organami administracji publicznej, jak również obsługując Klientów indywidualnych oraz podmioty gospodarcze.

 

Włada biegle językiem angielskim.

 

 

Michał Olszowski Kancelaria Adwokacka
ul. Zamoyskiego 81/5, 30-519 Kraków
NIP: 945 – 206 – 33 – 11
KLAUZULA INFORMACYJNA